SEO Arama Motoru Optimizasyonu

Web sitesi kadar önemli bir konu da bu sitenin tanıtımını yapmaktır. Ancak web sitesinin reklamını yapmak isterseniz reklam için de ayrıca bir bütçe ayırmanız dolayısıyla da bir masrafı gözden çıkarmanız gerekmekte. Bunun yerine web siteniz daima üst sıralarda reklamsız şekilde yer alsa nasıl olur? İnteso Yazılım ve Bilişim Hizmetleri olarak web sitenizin arama motoru optimizasyonunu yaparak istediğiniz sonuçlara reklamsız gelmenizi sağlıyoruz.

Seo yani arama motoru optimizasyonu web sitenizin itibarına katkı sağlayabileceği gibi zarar da verebilecek önemli bir konudur. Başarılı bir seo çalışması ile web siteniz arama motorlarında üst sıralarda görünebileceği gibi, başarısız bir seo çalışması sonunda web sitesi bulunduğundan kötü konumlara da gelebilir. Bu durum telafisi zor durumlara yol açabilir. Bu sebepten seo çalışması yaptırma kararı verdikten sonra, firmanızın kalitesiyle orantılı bir firmayla çalışmalısınız.

Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de internet kullanıcılarının %90’ı arama motoru olarak Google kullanıyor. Her arama motorunun olduğu gibi Google’ın da kendine özgü kriterleri var. Bu kriterler doğrultusunda web siteleri değerlendirilerek sıralamaya alınıyor. Bu kriterlerden önemlileri özgün tasarım, özgün yazılım ve özgün içeriktir. Tüm bu kriterler başarılı bir şekilde yerine getirildiğinde web sitesinin konumu yükselecektir.

Yapılacak arama motoru optimizasyonu ile web sitenizin trafiği artacak, artan potansiyelinizle siz ya da firmanızın itibarı da yükselecektir. Google üzerinden vermiş olduğunuz ya da vermeyi düşündüğünüz reklamlar daha çok kişiye ulaşacak dolayısıyla da satışlarınız ya da sitenize gösterilen ilgi artacaktır. Başarılı bir seo çalışması, sizin için uzun soluklu bir yatırım olacaktır. Reklam verdiğiniz süreçte bu reklamın başarısını arttırırken , reklam vermediğiniz dönemde de web siteniz yine üst sıralarda olacağından potansiyelini korumaya devam edecektir.

Eğer siz de web sitenizin potansiyelini en düşük maliyet ile en uzun süre arttırmak isterseniz çalışmalarımıza bir göz atın. Başarılı seo çalışmaları için İnteso Yazılım ve Bilişim Hizmetleri olarak size gereken desteği sağlıyoruz. Güncel seo durumunuzu öğrenmek, projelerimiz hakkında bilgi almak ve projeniz hakkında görüşmek için kahve içmeye bekliyoruz.