Sosyal Medya Yönetimi

Çok değil birkaç sene önce küçük işletmeler sosyal medyada yer almayı düşünmezlerdi. Fakat şimdi, siz bu yazıyı okurken, rakipleriniz sosyal medya araçlarını kendi markaları için kullanmaya başladılar bile. Bu sayede müşteri sadakatini geliştirdiler, marka bilinirliği oluşturarak satışlarını arttırdılar. Rakipleriniz sosyal medyanın avantajlarını sürerken, sizin sosyal medya kullanmamak için gerekçeniz ne?


Eğer siz de yeni dünyada yer almak, işletmenizi doğru hedef kitleye tanıtmak istiyorsanız sosyal medyaya şans tanıyın. Çünkü sosyal medya araçları müşterilerinize ulaşmanızı, yeni ilişkiler yaratmanızı ve tanınmış bir isim olabilmenizi sağlar.


Sosyal medya terimi ile ilgili bilinmesi gereken en önemli nokta, medyanın artık geleneksel bir yanı olmadığıdır. Çünkü sosyal medya dramatik bir hızda iletişim kurma biçimimizi değiştirdi. Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram ve diğer tüm araçlar etkileşim ve network yaratma üzerine kurulu. Çift taraflı iletişim ile geleneksel medyanın size sunamadığı fırsatları yakalayabiliyor, markanıza bir karakter oluşturuyorsunuz. Tüm geleneksel mecralarda reklam hedef kitlenize dahil olmayan insanlara da gösterilirdi. Örneğin bebek ürünleri sattığınızı ve hafta sonu gazete reklamı verdiğinizi düşünelim. Tüm gazete okuyucuları reklamınızı görecek ama kaçı ürününüzle ilgilenecek?
 

İşte sosyal medya sadece ürününüzle ilgilenen insanlarla iletişime geçmenize ve onlarla ilişki kurmanıza olanak tanır. Kısaca sosyal medya araçları reklam mecraları değil iletişim mecralardır. Müşterilerinizle ya da paylaşımlarınıza ilgi duyan insanlarla karşılıklı bir iletişim halinde kalırsınız. Bu karşılıklı etkileşim hali hem sizin tanınırlığınızı arttıracak hem de insanların gözünde pozitif bir imaj çizmiş olacaksınız.

İnteso Yazılım ve Bilişim Hizmetleri olarak sosyal medya yönetiminizi sağlayabilir, sizleri bunun için ekstra zaman ayırmaktan kurtarabiliriz. Böylece endişe etmeksizin sosyal medya hesaplarınızdan düzenli bir şekilde içerik paylaşıldığından, kaliteli görsellerle sosyal medyanızın aktif tutulduğundan emin olabilirsiniz. Sosyal medyanın gücüne biz inanıyoruz, siz de inanın!